Informace o festivalu

Coffee stage

... bude rozdělená na 2 stanoviště:

„Brew bar“ a „Espresso bar“.

Otevřená bude v sobotu 15. června od 14.00 do 22.00 hod a na obou jejich stanovištích se budou podle daného harmonogramu postupně prezentovat jednotlivé pražírny ve zhruba hodinových blocích. Tyto bloky budou probíhat souběžně a návštěvníci festivalu tak budou mít možnost ochutnávat v rámci vstupného neomezené množství káv od jednotlivých pražíren. O prezentaci a přípravu budou pečovat profesionální baristé z jednotlivých pražíren, a tak půjde i o srovnání zručnosti a šikovnosti.

Espresso bar

... bude vybaven dvoupákovým kávovarem Nuova Simonelli Appia II a mlýnky Nuova Simonelli MDX On Demand a také Mazzer Jolly. Jednotlivé pražírny budou mít navíc připraveny své mlýnky dle potřeby.

Brew bar

... zde bude možné na vlastní oči vidět různorodost příprav a hlavně okusit rozdílné chutě filtrované kávy. Brew bar bude vybaven základním příslušenstvím v podobě mlýnku Eureka Mignon MCI, varnými konvicemi Bonavita a Hario Buono V60.

Na obou stanovištích bude k přípravě kávy využíván místní zdroj pitné vody ošetřené filtrem BWT a také bude zajištěno dostatečné množství chlazeného plnotučného mléka.

Místo

Přírodní kulturní středisko Bojiště Trutnov. Areál se svým charakteristickým přírodním amfiteátrem je široké veřejnosti známý především díky Trutnoff Open Air Festivalu a Obscene Extreme Festivalu. Festival Kaffe&Jazz 2019 bude probíhat především ve spodní části areálu, v tzv. “jídelní zóně” a přihlehlém prostoru. Coffee Stage bude umístěna v budově tzv. "Skleníku" po levé ruce za vstupem do areálu.

Cashless systém

Festival Kaffe&Jazz 2019 je stoprocentně bezhotovostní akcí. Bude použita technologie NFC čipů, které podstatně zjednoduší vaše fungování v areálu. Tyto čipy obdržíte při vstupu a budou součástí návštěvnické pásky. Čipy slouží jako elektronická peněženka, po jejich jednoduchém a rychlém nabití (hotovostí či platební kartou) u stanoviště k tomu určenému, můžete pohodlně nakupovat v areálu libovolný sortiment u veškerých prodejců a atrakcí. V případě neutraceného přebytku na vašem nabitém čipu se vám veškeré prostředky vrátí formou hotovosti anebo převodem zpět na vaši platební kartu a to bez omezení i další den po skončení akce (neděle 16.6. do 12.00 hod.). Dobíjecí stanoviště a zároveň místo pro přehled proběhlých nákupů anebo pro refundaci při odchodu z festivalu naleznete hned po pravé ruce při vstupu do areálu.

Čipy budou zálohovány vratným depozitem 30 Kč, který při přebrání uhradíte. Při odchodu z areálu potom dostanete tuto zálohu oproti nepoškozenému čipu zpět. Čip bude součástí šňůrky na krk i s programem (ty vám po vrácení čipu zůstanou jako památka na festival).

Kelímky

Vratné kelímky jsou již nedílnou součástí většiny festivalů. Díky dobrým izolačním vlastnostem v nich pivo či jiné nápoje rychle nezteplají a přitom čirý materiál zanechává možnost vychutnat si nejen chuť, ale i pohled na barvu a bublinky nápoje. Jsou navíc lehce omyvatelné a jejich použití oproti jednorázovým šetří životní prostředí. Při koupi prvního nápoje si “zakoupíte” i kelímek za který zaplatíte 50 Kč. Potom si při následné koupi nápojů už jen budete vyměňovat prázdné kelímky za plné. V případě, že již budete nadmíru spokojeni a budete chtít vrátit kelímek zpět, vrátí se vám vašich 50 Kč, a to na jakémkloiv prodejním místě. Káva pochopitelně do těchto kelímků podávána nebude, všechny ostatní nápoje na festivalu ano.