The Abs

... je kapela pohybující se na pomezí žánrů, primárně vycházející z jazzu. Všichni členové studují na Katedře jazzové interpretace na JAMU v Brně. Čerpají inspiraci z afrického folklóru, blues, avantgardy i populární hudby.

Ke zrodu kapely The Abs došlo na půdě brněnské JAMU, a to 18. 10. 2016 v 9:36, kdy poprvé veřejně vystoupila v rámci interpretačního semináře. Repertoár kapely je složen jak z originálních kompozic, tak z převzatých popových či rockových písní s jednoznačnou tendencí pouze autorské tvorby v budoucnu.

The Abs jsou:

Michal Šelep – kontrabas

Nejsou na trhu steroidy, které by mu neubraly svalovou hmotu! Student jazzového kontrabasu pod vedením Jiřího Slavíka. V letech 2012 a 2014 studoval baskytaru v USA pod vedením Anthony Wellingtona a Victora Wootena. Vystupuje po boku Andreje Šebana, Petera Lipy, Solid Move ad. Česká politická scéna ho vůbec nezajímá.

Vít Beneš - kytara

Je přesvědčen, že Hendrix nikdy neuzvedl na bench tolik jako on. Student ve třídě Viléma Spilky a Davida Dorůžky. Působí v kapelách Ondřej Zámečník Quintet, The Dudes of Ellington, Boundary Jazz Quintet a dalších. Víťa nikde prozatím nebyl, ale moc bychom mu přáli, aby už konečně odjel na stáž

Adam Sikora - bicí

Drží světový rekord: tři kliky na pravé ruce luskaje levou čtyři… Studuje jazzovou interpretaci ve třídě Kamila Slezáka. Je členem kapely Jan Kavka Trio, Heda Quartet, Ondřej Zámečník Quintet, The Dudes of Ellington aj. Absolvoval roční stáž na Akademii Muzycznej w Krakowie u Łukasze Żyty a International Jazz Platform vedenou Jonem Fältem. Je to bubeník.

UPDATE!!!

Trio The Abs a Jiří Slavík se představí v exkluzivním spojení s naprosto výjimečnými bubeníky z Ghana Dance Ensemble, kteří patří mezi největší mistry tradiční západo-africké hudby. Posluchači se mohou těšit na silnou dávku africké energie skrz hudbu, která dokáže oslovit, roztančit a rozdovádět člověka bez ohledu na věk. Společně zahrají afro-popové melodie, které vycházejí z typicky ghanského žánru Highlife.

 

www.theabs.net