Přednášky

Káva od A do Z

Káva od A do Z

Proč některá káva chutná jako citron a jiná má blízko k čokoládě? Proč nám neroste káva u nás? Na co si dát při koupi kávy pozor, veškeré know-how pro každého milovníka dobré kávy a ještě mnoho více se dozvíte v přednášce „Káva od A do Z“. Poutavé vyprávění s prostorem pro otázky.

Drážďanský kavárenský život

Kavárenský Život (nejen v Drážďanech)

Přijďte nahlédnout do světa zcestovalé kávové sommeliérky. Jak se to kde pije, to je především věc kulturních zvyků . O kavárnách, postoji a trendech, baristech a hipsterech. Protkané vtipnými historkami z kavárenského života a samozřejmě prostorem k diskuzi. Na to všechno a mnohem více se můžete těšit v této přednášce.

Minulost, současnost a budoucnost kavárenství

Minulost, současnost a budoucnost kavárenství

Jak se pila káva v jejím rozbřesku? Jak vypadala první kavárna ve Florencii? Proč se hádá Ital se Švédem kdo z nich umí to nejlepší espresso? A kam kráčíš kávový světe? Jarda Slámečka (pražírna Candycane) s vámi probere nejpalčivější otázky současné kávové scény a podebatuje s vámi o vašich oblíbených kavárnách.

Otevíráme kavárnu aneb konec iluzí

Otevíráme kavárnu aneb konec iluzí

Vidíte to v barvách! Útulná křesílka nebo moderní espresso bar. Od rána do večera plno a o každém zákazníku víte co má rád jeho pes a kam pojede na dovolenou. V té naší ideální kavárně bude sedět babička vedle skejťáka a všechno skončí muzikálovou scénou jako z Lalalandu. O realitě, nástrahách a nutnosti připravit se úplně na všechno bude další vstup Jardy Slámečky, který si za 7 let za kávovarem vyzkoušel všechny druhy provozů a v rámci konzultací pomáhá s otevíráním podniků.